07 May

Krāsu apgūšana caur spēlēm

Pēc Kates 2. jubilejas pieņēmu, ka pienācis laiks meitai apgūt krāsas tā pa nopietno. Iepriekš ikdienas sarunās pieminēju apģērba, mantu, ēdiena krāsas, bet šoreiz gribējās to visu pavērst tā, lai viņa nodemonstrē, cik labi viņa atpazīst krāsas. Arī runāšana tajā vecumā jau labāk padevās un pie reizes varētu apgūt jaunus vārdiņus. Krāsu apguves periodā mēs krāsu tēmu iepinām jebkurā ikdienas procesā, tomēr 4 zemāk minētie izrādījās Kates visiecienītākie veidi:

  1. No kartona un krāsainā aplikāciju papīra sataisīju krāsu aplīšus (sarkans, zils, zaļš, dzeltens), katru pa diviem. Pa vienai krāsai noliku priekšā un vairākas reizes atkārtoju, kas tā pa krāsu. Lūdzu sameklēt otru tādas pašas krāsas aplīti. Kad šo darbību bija ļoti veikli apguvusi, mēģināju panākt, lai viņa pati pasaka krāsu. Lai spēli padarītu interesantāku, apgriezām visus aplīšus otrādi un bija jāatrod otra tāda pati krāsa. Ņēmām pulkā arī krāsainos koka klucīšus un likām virsū uz attiecīgās krāsas aplīšiem.
  2. Ejot pa ielu, reiz uzjautāju, kādā krāsā ir mašīna, kas brauc. Vēl joprojām Katei tā ir interesanta nodarbe – pētīt, kādā krāsā mašīnas. Ejam pastaigā, un viņa tik sauc krāsas. Pie Salaspils dzelzceļa pārbrauktuves meitai izklaide garantēta… :) Interesanti, ka no sākuma piefiksēja visas zilās mašīnas, vēlāk arī sarkanās, baltās, tagad atšķir arī pelēko no baltās.
  3. Kates Top 1, bērnam saistošs un pavisam viegli realizējams krāsu apgūšanas veids – aplikācijas papīri un maisiņš ar dažādu krāsu priekšmetiem. Kate šo dēvē par “krāsu spēli”. Saliku necaurredzamā maisā priekšmetus, uz zemes noliku pieejamo krāsu aplikācijas papīrus. Uzdevums no maisiņa izņemto priekšmetu uzlikt uz attiecīgās krāsas papīra. Katei ļoti patika šī spēle, kad to uzsākām (2 g. 2 mēn.). Bērns līdzdarbojas un iespēja izvērtēt krāsu atbilstību arī tad, ja gadās apjukums – Kate šādos brīžos (piem,. melnu zeķi uzliek uz zila papīra) labi saskatīja, ka krāsas īsti neiet kopā, pateica “neder” un meklēja citu variantu. Turklāt interesants bija arī priekšmetu izvilkšanas no maisa process…
  4. Kates interesi par krāsām novēroju arī piedāvājot Katei salikt zīmuļus attiecīgās krāsas trauciņā. Pacietīgi darbojoties, daudzreiz zīmuļi tika izņemti ārā/salikti iekšā manis gatavotajos zīmuļu turētājos. Par to vairāk lasīt šeit.
Kate izvērtē krāsu atbilstību.

Kate izvērtē krāsu atbilstību.

Kates krāsu spēles gala rezultāts.

Kates krāsu spēles gala rezultāts.

2 thoughts on “Krāsu apgūšana caur spēlēm

  1. Pingback: Zīmuļu turētāji | SoLEdKa

  2. Pingback: Olas (rotaļlieta) | SoLEdKa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>