30 May

Durvis ciet, un pašai ar sevi interesanti!

2 g. 4 mēn. – laiks, kad Kate sāka izrādīt, ka labprātāk laiku pavada dzīvojoties viena pati, turklāt, lai tiešām būtu sajūta, ka telpā neviena nav, visas durvis aiz sevis ciet. Ja mamma darbojas virtuvē, Kate parūpējas, lai būtu aizvērtas ne tikai virtuves durvis, bet arī abas istabas durvis (vienā no istabām viņa pati). Pirmajā dienā tas radīja aizdomu, ka nu gan meitai kaut kas nelāgs padomā, tāpēc tāda slepenība. Pagaidām (nu jau 2 mēneši pagājuši) nekādi briesmu darbi nav sastrādāti, ja nu vienreiz mamma pati pārāk pieejamā vietā bija nolikusi tonālo krēmu, un tas kā jau dāmām pienākas bija uzziests uz sejas, jo redz mamma tā ir darījusi un vai tad arī Kate tā nevarētu pamēģināt… Vienīgi nācās mazgāt ne tikai Kates seju, bet arī rokas līdz elkoņiem un gultas veļu. Meita tā pa riktīgo sapucējās! :)

Un vēl viens gadījums – pēc ilgāka klusuma brīža gāju lūkot, ko tad Kate dara aiz aizvērtām virtuves durvīm, atveru tās un pirmais, ko ieraugu – mūsu sarkanais virtuves dīvāns balts! Meita jau galvu noliec, acis nodur, kamēr es aptvēru, kas izdarīts. Izrādās, Katei bija sakārojies pašai sev pagatavot sviestmaizi – sviests biezā kārtā ar rokām uzklāts uz maizītes un tā tas nonācis arī uz dīvāna… Ņēmu tīrīju un apstāstīju Katei, lai nākošreiz maizīti sev taisa pie galda sēžot nevis uz dīvāna. Sarunājām! Un atstāt sviestu uz galda nebija man laba doma, jo ļoti labi zinu, ka Kate klūp virsū sviestam kā traka, apēdīs vienu pašu visu paku. Bet šoreiz malacīte bija sadomājusi sviestu uzsmērēt uz maizītes un tas jau ir apsveicami, ka iedomājās par maizīti! :)

Tad, kad mani māc ziņkāre, ko tad bērns vientulībā dara, pa mazu durvju šķirbu palūru, un ar smaidu atgriežos pie sava darāmā. Viņa lasa sev grāmatas, ar tādām pašām intonācijām kā es, zīmē, dzied, spēlējas ar mantām un iedzīvojas dažādās lomās, situācijās (tēlo mammu, to es izsecinu pēc teksta, domās sarunājās ar Leduci, iet uz veikalu utt.). Vienvārd sakot, izspēlē mūsu ikdienu. Padzīvojas, iespundējot mani vienā telpā, un pēc laika atnāk paskatās, vai esmu uz vietas, un atkal durvis ciet un savās darīšanās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>